Enez Sahili

Edirne’de denize girebileceğiniz sahillerin olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bu plajlar daha çok Keşan’a bağlıdır. Yaz boyunca denize girip, sıcak kumsallarda güneşlenebilirsiniz. Bu plajların başında ise Enez Sahili gelmektedir. Serin suların keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Edirne Otogarı’ndan yaz aylarında, sabah erken saatlerde Enez’e giden otobüsler sizi plajlara götürecektir.

Yayla Sahili

Keşan’a bağlı bir tatil beldesi olan Yayla Sahili, doğal güzelliğinin bozulmadığı sahil kenarı, Edirneliler ve Keşanlılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ters akıntı sebebiyle deniz suyunun bir hayli temiz olduğu sahili mutlaka ziyaret edin deriz. Dahası bir balıkçı limanına da ev sahipliği yapan Yayla Sahili’ni ziyaret ederseniz balıkçı motorlarından birine atlayıp Saros Körfezi’ne de gidebilirsiniz.

Erikli Plajı

Edirne’de denize girebileceğiniz sahillerden biri de Erikli Plajı’dır. Edirne’den yaklaşık 2 saat süren bir yolculukla gidebileceğiniz plaja yaz boyu otobüsle ulaşabilirsiniz. Edirne’deki diğer plajlara göre oldukça canlı olan plajda, gece hayatı da bir hayli hareketlidir.

İbrice Koyu

Keşan Belediyesi’ne bağlı Mecidiye Köyü’nde yer alan İbrice Koyu, Saros Körfezi’nin en özel yerlerindendir. Kendi kendini temizleme özelliğiyle ün yapan körfezin bu özelliğinden nasibini alan koyda, 144 tür balık ve 78 cins deniz bitkisi yaşamaktadır. Sualtı zenginliğiyle Kaş ve Kalkan’ı aratmayan koyda tüplü ve tüpsüz sualtı dalışları yapılmaktadır.

Paylaş