Muğla

Ege’nin incisi Muğla

Muğla denince akla yalnızca Ege’de yer alan bir şehir gelebilir. Keza Muğla ismi marka olarak yıllarca ilçeleri olan Bodrum ve Marmaris’in gölgesinde kalmıştır.Ege ve Akdeniz’in tüm cazibesini yansıtan, doğası ve iklimiyle daha da ünlenen bir tatil noktasıdır. Adeta çarşaf gibi olan denizi, muhteşem doğası, eşsiz tabiat harikalarıyla Bodrum, Marmaris, Milas, Fethiye Muğla’ya katbekat değer katıyor. Doğa sporları, su sporları, denizi ve antik kentleriyle herkese hayal ettiği tatili yaşatan Muğla, ünlü çarşı pazarlarıyla da alışveriş tutkunlarını cezbediyor. Birbirinden taze otlar, ev yapımı köy ürünleri, ya da el emeği göz nuru halı – kilimler gibi orijinal ürünlerle bezenmiş Fethiye, Marmaris, Bodrum ve Milas semt pazarları bir sezonluk Muğla tatiline asla sığmıyor.

Siz bu kadar fazla seçeneğin arasında kaybolmuş duygusuna kapılmayın diye, Muğla’nın en iyi alışveriş noktaları ve Muğla otelleri için bu yazıyı mutlaka okuyun.

Muğla’nın nüfusu ve ilçeleri?

    Plakası 48 olan Muğla’nın nüfusu 2019 yılına göre 983.142’dir. Bu nüfus, 500.602 erkek ve 482.540 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,92 erkek, %49,08 kadındır.

İlçeleri ise şöyledir; Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Menteşe, Ortaca, Seydikemer, Ula ve Yatağan’dır.

Paylaş

Hızlı Erişim

Find More