Uzungöl ve Karester Yaylası

Her yıl yerli ve yabancı binlerce turist ağırlayan Uzungöl, yılın her mevsiminde farklı güzellikler ve çeşitli aktivite imkânları sunuyor. Uzungöl’de gezilecek yerlerden biri de Karester Yaylası, günümüzde hala orijinal dokusunu yitirmemiş bir yayla olarak karşımıza çıkmakta. Uzungöl’den kalkan dolmuşlarla ulaşım sağlayabileceğiniz yayla, denizden 2 bin 300 metre yüksekte bulunuyor.

Garester Yaylası’na giderken Uzungöl’ün o meşhur kuşbakışı manzarasını izleyebilirsiniz. Yaylaya vardığınızda sisli bir hava ve masalsı bir bulut denizi sizleri bekliyor. Seyahat planınızı yaparken kış döneminde yaylaların yollarının kapanabildiğini de unutmayın.

Trabzon’un nüfusu ve ilçeleri

Trabzon nüfusu 2019 yılına göre 808.974’dir. Bu nüfus, 400.723 erkek ve 408.251 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %49,53 erkek, %50,47 kadındır.

Plaka kodu 61 olan Trabzon’un 18 ilçesi var ve şöyledir; Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Şalpazarı, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir ve Yomra.

Paylaş

Hızlı Erişim

Find More